Zmniejsz swoje raty do ZERA! Od wielu lat pomagamy frankowiczom. Pomożemy Ci zawiesić raty na czas trwania sprawy sądowej Nie wygramy?
To opłaty Ci zwracamy
Darmowa analiza umowy
Brak opłat wstępnych i zaliczek
Najlepsza oferta na rynku
Specjalizacja w kredytach CHF
Gwarancja wygranej! Jeśli nie wygramy, to zwrócimy Ci koszty.
Przeczytaj więcej, o naszej ofercie promocyjnej
Najlepsza oferta na rynku
Specjalizacja w kredytach CHF
Nie wygramy?
To opłaty Ci zwracamy
Darmowa analiza umowy
Brak opłat wstępnych i zaliczek
Dowiedz się więcej
Bezpłatnie zrobimy analizę Twojej umowy kredytowej Jesteśmy w stanie ocenić, jakie masz szansę na sukces w walce z bankiem i przedstawimy Ci wszystkie korzyści Najlepsza oferta na rynku
Specjalizacja w kredytach CHF
Nie wygramy?
To opłaty Ci zwracamy
Darmowa analiza umowy
Brak opłat wstępnych i zaliczek
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Masz kredyt we frankach?

Bezpłatne zrobimy analizę Twojej umowy

Tylko u nas masz gwarancję, że jak nie wygramy, to zwrócimy Ci wszystkie koszty

Dlaczego warto nam zaufać?

Kim jesteśmy


Jesteśmy serwisem zrzeszającym najbardziej doświadczonych prawników w dziedzinie dochodzenia odszkodowań od instytucji finansowych.

Tworzymy zespół wykwalifikowanych adwokatów i radców prawnych, którzy od blisko 20 lat specjalizują się w prawie bankowym i finansowym.

W tym czasie udało nam się pomóc tysiącom klientów, dla których odzyskaliśmy odszkodowania o wartości przeszło 3 miliardów polskich złotych.

Zapraszamy. Zobacz co możemy zrobić w Twojej sprawie

Ekspert w prowadzeniu spraw kredytów frankowych


Jesteśmy ekspertem w sprawach kredytów zaciągniętych we frankach. Przeanalizowaliśmy setki spraw naszych Klientów, tysiące różnych umów z bankami, zdobyliśmy doświadczenie i poznaliśmy zapisy, na podstawie których, możemy skuteczne wnosić o odzyskanie odszkodowania oraz dochodzenie Twoich roszczeń w postępowaniu zarówno przed, jak i sądowym.

Nasz zespół to wykwalifikowani adwokaci oraz radcy prawni, którzy specjalizują się w prawie bankowym i finansowym


Miesięcznie pracujemy nad setkami spraw

Co miesiąc trafiją do nas setki spraw frankowiczów. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie i każdą sprawę prowadzi dedykowany Mecenas
"Z naszymi klientami współpracujemy na przejrzystych zasadach. Nasi Klienci od początku informowani są o wszystkich możliwościach i o zagrożeniach. Zapewniamy pomoc oraz nadzór nad sprawą na każdym etapie. Każdy Klient ma dostęp do panelu, w którym na bieżąco może kontrolować postęp spraw"
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat kredytów frankowych? Możesz o nich przeczytać w naszym poradniku- Poradnik

Jesteśmy naprawdę skuteczni

Od wielu lat pomagamy klientom poszkodowanych przez instytucje finansowe!

Zobacz jak wygląda nasz proces

Procedura nie jest skomplikowana
ico-kontakt

Skontaktuj się z nami

Najpierw poprosimy Ciebie o kontakt z nami, a także przesłanie umowy z bankiem, wraz ze wszystkimi załącznikami
ico-analiza

Analiza umowy

Bezpłatnie zrobimy weryfikację umowy i ocenimy, w jaki sposób możemy Tobie pomóc i co jesteśmy w stanie wygrać
ico-umowa

Kalkulacja roszczeń

Zaproponujemy Tobie kalkulację roszczeń oraz warunki umowy. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami, najszybciej przystępujemy do działania
ico-przedsad

Etap przedsądowy

Podejmiemy próbę polubownego zakończenia sporu, gdzie zabezpieczymy roszczenia oraz zawiesimy spłaty rat kredytowych wraz z odsetkami na czas trwania postępowania sądowego.
ico-sad2

Etap sądowy

Jeżeli działania przedsądowe nie przyniosą zamierzonego efektu, roszczenia klienta kierujemy do sądu, zapewniając pełną obsługę i wsparcie na etapie sądowym. Prowadzimy sprawę klienta do samego końca

Poznaj opinie naszych klientów

Adele Hardt-Kowalska


Wspólnie z mężem zdecydowaliśmy się zawalczyć o swoje. Powierzyliśmy nasz los kancelarii i dzisiaj z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że tego nie żałujemy

Grzegorz Iwan


Współpracowałem wcześniej już z inną kancelarią w sprawie mojego kredytu. To, co znalazłem tutaj to niebo a ziemia - uwierzcie. Takich fachowców nam potrzeba!

Waldemar Sobierajski


Jak najbardziej fachowe podejście do każdej ze spraw. Z kancelarią współpracowałem i ja i rodzina mojego brata. Za każdym razem wszystko przebiegało zgodnie z umową i ustalonymi terminami

Od blisko 20 lat pomagamy naszym klientom w wielu sprawach. Listę referencji i opinii możemy przedstawić na życzenie


Nie wiesz czy masz jakieś szanse w walce z bankiem?

Umów się z nami na bezpłatną konsultację

Pytania? Chętnie na nie odpowiemy

Najczęściej zadawane pytania

1Jaki jest koszt prowadzenia sprawy?
Wynagrodzenie naszej kancelarii składa się z dwóch części. Klient ponosi opłatę wstępną, a po zakończeniu sprawy dodatkowo potrącamy swoje honorarium od świadczeń, które uda się wyegzekwować. Ze względu na to, że każda sprawa jest inna, szczegółowa oferta zostanie przedstawiona na umówionym spotkaniu lub podczas rozmowy telefonicznej.
2Czy analiza sprawy jest darmowa?
Na etapie analizy sprawy, klient nie ponosi żadnych kosztów. Umowę podpisujemy dopiero po tym, jak przedstawimy możliwości i prognozy dotyczące sprawy.
3Co wchodzi w skład oferty?
Na początku współpracy oferujemy darmową analizę dokumentów. Po podpisaniu umowy klientom zapewniamy reprezentację i pomoc w postępowaniu przedsądowym, sądowym oraz egzekucyjnym. Nasza współpraca kończy się dopiero w momencie, gdy wszystkie świadczenia zostaną wyegzekwowane.
4Jaką mam szansę na wygraną?
Nasza współpraca funkcjonuje na kilku etapach. Podczas każdego z nich staramy się zwrócić szczególną uwagę na potencjalne zagrożenia, które mogłoby uniemożliwić dochodzenie roszczeń w sądzie. Nasi klienci mają pełen wgląd w proces, jak również są na bieżąco informowani o przebiegu sprawy. Pierwsze wnioski przedstawiamy już po wstępnej analizie dokumentów. Bardzo często już wtedy jesteśmy w stanie poinformować klienta o szansach i możliwościach związanych z przebiegiem sprawy. Biorąc pod uwagę dotychczasowe orzecznictwo w sprawach kredytów frankowych, pozytywne rozpatrzenie sprawy przez sąd jest wysoce prawdopodobne.
5Czy możliwe jest rozwiązanie problemu frankowego ustawą?
Na ten moment nie powstał żaden projekt ustawy, która miałaby na celu rozwiązywać sprawę kredytów indeksowanych do obcej waluty. Obecnie sejm uchwalił jedynie prezydencką ustawę frankową. Ta nie przewiduje jednak zwrotu nadpłaconych rat ani odfrankowienia umów. Ustawa ma na celu jedynie pomoc osobom mającym problemy ze spłatą zaciągniętych zobowiązań.
6Czy bank nie wypowie mojej umowy kredytowej po wystosowaniu roszczeń?
Bank nie może wypowiedzieć umowy kredytowej ze względu na dochodzenie roszczeń. Główną przyczyną wypowiedzenia umowy są zaległości w spłacie rat. Jeżeli zobowiązania spłacane są regularnie, nie ma podstaw do wypowiedzenia umowy.
7Czy moja umowa kredytowa zostanie przewalutowana?
Tutaj warto zaznaczyć, że przewalutowanie kredytu na złotówki nie jest najkorzystniejszym rozwiązaniem. Kredytobiorca uznaje swoje zobowiązanie wobec banku wyrażone w walucie obcej, a aktualne saldo zadłużenia zostaje przeliczone po obecnym kursie CHF. Następnie klient spłaca kredyt w złotych polskich w oparciu o ustaloną stopę procentową (WIBOR) oraz płaci dodatkową marżę. W konsekwencji rata wychodzi drożej. W trosce o dobro naszych klientów dążymy do odfrankowienia umowy kredytowej, czyli usunięcia klauzuli indeksacyjnej z umowy kredytowej. Na tej podstawie walczymy o zwrot nadpłaconych rat oraz zmniejszenie salda zadłużenia. Dzięki temu klient spłaca kredyt według rzeczywiście wypłaconego kapitału w złotych polskich, z uwzględnieniem pieniędzy, które zostały już spłacone. Oprocentowanie pozostaje na stawce (LIBOR+marża), a wysokość raty maleje.
8Jak przygotować się do walki z bankiem - kolejne kroki
Należy zgromadzić dokumenty: umowę o kredyt wraz z zawartymi aneksami, regulamin do umowy kredytu hipotecznego - to pozwali na wstępną analizą zasadności roszczenia. Kolejny krok to zwrócenie się do banku z wnioskiem o sporządzenie zaświadczeń zawierających informacje konieczne do wyliczenia wysokości roszczeń dotyczące wypłaty kredytu i historii spłaty Wzór wniosku zostanie Państwu przesłany drogą mailową.
9Czy każdą umowę o kredyt denominowany/indeksowany do waluty obcej można zakwestionować?
Obecność niedozwolonych klauzul umownych nie oznacza, że taką umowę można „automatycznie” odwalutować lub unieważnić. Okoliczności zawarcia i wykonywania umowy, wymagają szczegółowej analizy. Analiza sprawy jest bezpłatna i nie zobowiązuje do podpisania umowy z Kancelarią. Kancelaria nie przedstawia propozycji obsługi prawnej, jeżeli w danej sprawie nie dostrzega podstaw prawnych umożliwiających formułowanie roszczeń wobec Banku.
10Czy z roszczeniami przeciwko bankom mogą występować kredytobiorcy, którzy już spłacili swoje kredyty?
Tak, ale należy zbadać, czy roszczenie już się nie przedawniło, bądź czy w momencie spłaty kredytu kredytobiorca nie złożył oświadczenia o zrzeczeniu się roszczeń wobec banku. Takiego rodzaju oświadczenia mogące utrudnić, bądź uniemożliwić dochodzenie roszczeń mogą znajdować się też w aneksach podpisywanych przy innych okazjach, dlatego przed wystąpieniem do sądu, konieczna jest konsultacja z Kancelarią, by ocenić szanse na wygranie sprawy. Kredytobiorcy powinni dokładnie zapoznać się z treścią korona wirusowych aneksów, aby pochopnie nie zaakceptować zapisów utrudniających późniejsze dochodzenie roszczeń od banku.
11Czy zawarcie tzw. umowy frankowej ponad 10 lat temu, nie umożliwia dochodzenia roszczeń w sądzie?
Roszczenie o stwierdzenie nieważności umowy kredytowej nie podlega przedawnieniu, przedawniają się roszczenia majątkowe, co znaczy ze kredytobiorca nie może dochodzić roszczeń dotyczących wpłat związanych z kredytem za okres 10 lat przed od wniesienia pozwu, czy przerwaniem biegu przedawnienia ( postępowanie przed rzecznikiem Finansowym, zawezwaniem do próby ugodowej), tzn. nie można żądać ich zwrotu, jeżeli bank podniesie zarzutu przedawnienia – co się dzieje w większości spraw. Zmiana art. 118 k.c. (skrócenie okresu przedawnienia; wejście w życie 9 lipca 2018 r.) oznacza, że roszczenia dotyczące spłat dokonanych od tej daty powinny być rozpatrywane według znowelizowanego brzmienia, tj. przedawnią się po upływie 6 lat, natomiast spłaty dokonanych przed tą datą z 10 letnim terminem przedawnienia.
12Czy warto podjąć walkę z bankiem?
Pierwszym etapem w sporze z bankiem jest próba polubownego zakończenia sporu, następnie zabezpieczenie roszczeń poprzez przerwanie biegu przedawnienia i dopiero spór sądowy. Skierowania sprawy do sądu poprzedza szczegółowa analiza Państwa umowę i pełna informacja o wszelkich ryzykach. Pozytywna weryfikacji jest warunkiem przedstawienia Państwu rekomendacji wystąpienia na drogę postępowania sądowego. W ten sposób zapewniamy maksymalne ograniczenie ryzyka.
13Co może osiągnąć kredytobiorca na skutek czynności przeprowadzanych przez Kancelarię?
Celem działań podejmowanych przez kancelarię w tym wytaczanych powództw jest wykazanie, że: kredyt powinien być od początku traktowany jako złotowy z oprocentowaniem według stopy LIBOR. Roszczenia oparte na zarzucie abuzywności klauzuli indeksacyjnej powodują jej bezskuteczność, tak jakby jej od początku nie było. Klauzula nie wiąże więc kredytobiorcy, ale strony wiąże umowa w pozostałym zakresie (art. 3851 § 1 i 2 k.c.). W miejsce bezskutecznych klauzul indeksacyjnych nie wejdą inne normy dotyczące indeksacji, ponieważ ich brak. postanowienia umowne pozwalające na dowolne i w zasadzie jednostronne kształtowanie wysokości zobowiązania kredytobiorcy powodują nieważność całej umowy kredytowej, podobnie jak to, że bez zapewnienia skutecznego mechanizmu waloryzacji strony nie zawarłyby takiej umowy (art. 58 § 3 k.c.). Roszczenia oparte na nieważności umowy kredytowej (z uwagi na sprzeczność z art. 69 ust. 1 prawa bankowego oraz art. 3581 § 5 k.c.) uzasadniane są zazwyczaj niedopuszczalnością waloryzacji umownej części kapitałowej kredytu i nieokreślonością świadczenia. Kredytobiorca obowiązany był oddać inną kwotę kapitału w złotych, niż otrzymał od banku. To sprzeczne z istotą umowy kredytu, która przewiduje obowiązek zwrotu kwoty otrzymanej. Postanowienia umowne pozwalające na dowolne i w zasadzie jednostronne kształtowanie wysokości zobowiązania kredytobiorcy powodują nieważność całej umowy kredytowej, podobnie jak to, że bez zapewnienia skutecznego mechanizmu waloryzacji strony nie zawarłyby takiej umowy (art. 58 § 3 k.c.).
14Jakie kwoty może uzyskać kredytobiorca na skutek działań podjętych przez Kancelarię?
Wysokość dochodzonego roszczenia zależy przede wszystkim od kwoty udzielonego przez bank kredytu i tego z jakim żądaniem kredytobiorca wystąpi. W przypadku unieważnienia zawartej umowy kredytowej, Kredytobiorca zobowiązany jest zwrócić bankowi kwotę otrzymanego kredytu, bez żadnych odsetek, natomiast bank zobowiązany będzie do zwrotu wszystkich kwot, które pobrał od kredytobiorcy na podstawie zawartej umowy kredytowej. W przypadku usunięcia z umowy niedozwolonych postanowień tzw. odwalutowania saldo kredytu zostanie obniżone, a bank będzie zobowiązany do zwrotu nadpłaconych rat ( różnicy pomiędzy spłaconą kwotą, a należną przy zastosowaniu stawki LIBOR do kredytów wyrażonych w PLN) Agent dokona szacunkowego wyliczenia za pomocą uproszczonej wersji kalkulatora. Zmiana kredytu na kredyt złotowy pozwala na rozliczenia dotychczasowych spłat rat kapitałowo – odsetkowych i ustalenia nowego harmonogramu spłaty w oparciu o obniżone saldo kredytu z pozostawieniem doczasowych warunków dotyczących oprocentowania (Libor ) i okresu spłaty - oszczędność „na przyszłość” może sięgnąć nawet kilkuset tysięcy złotych.

Nie widzisz odpowiedzi na Twoje pytanie?

Nie ma problemu. Skontaktuj się z nami, a bezpłatnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania

Zamów bezpłatną konsultację

575 816 800


Pracujemy w godz. 8–16 (pn–pt)


e-mail: kontakt@odfrankujsie.pl

Dane administratora danych i polityka prywatności

Call Now ButtonZadzwoń do nas!